Heroikus Fradi-győzelem

Kézilabda

2013. február 15., 02:00 , 631. szám

Zácsik Szandra mellett másik klasszis átlövőjét is elveszítette a Ferencváros női kézilabda-csapata, miután az orosz Zvezda Zvenyigorod ellen kiszenvedett 35-34-es hazai Bajnokok Ligája-siker során Nerea Pena térdszalagszakadást szenvedett.

Mindkét csapat igen szellősen védekezett, hosszú ideig az oroszoknál volt az előny, ám egy kettős emberelőnyt a Fradi gyorsan kihasznált, és 9-7-re meglépett.

A 19. percben már 14-10-re is vezetett a magyar együttes, ám néhány könnyelműség miatt feljött az ellenfél 15-14-re. Elek Gábor időt kért, de az első akció mindjárt tragikus véget ért: a hazaiak spanyol légiósa, Nerea Pena jobb térde egy rossz kitámasztás során megbicsaklott, az elsődleges vizsgálatok szerint műtött térdében ismét elszakadtak a szalagok.

A Fradi kicsit megrogyott egyik legjobbja elvesztésétől, a félidő így szerény 18-17-es hazai előnnyel zárult.

Szünet után Tomori révén sokáig egyszemélyes showműsort láthatott a dabasi közönség, zsinórban négyszer talált be Kalinyina kapujába, és nagyon az sem zavarta meg, hogy az orosz kapus kivédte egy hetesét.

A 37. percben Marennyikova találatával ismét vezettek az oroszok (22-23), de ekkor Dajka pillanatai következtek, ugyanis a Pena helyén szereplő fiatal átlövő sorozatban háromszor is eredményes volt, így megnyugtató háromgólossá nőtt az előny (27-24).

A Zvenyigorod csapatát Nikolic hetesei tartották versenyben, az 52. percben még 31-28-ra vezetett a Fradi, de az oroszok még kétszer felkapaszkodtak egy-egy gólra.

Az 58. percben Elek Gábor időt kért. Szerencsére Dajka és Vérten lélektanilag fontos gólokat lőtt, Abramovics pedig két óriásit védett, így a végén Marennyikova szépítése, illetve Nikolic időntúli hetese is belefért.

Eredmény, női BL, középdöntő, II. csoport, 2. forduló: FTC-Rail Cargo Hungaria–Zvezda Zvenyigorod (orosz) 35-34 (18-17), Krim Ljubljana (szlovén)–Valcea (román) 28-24 (13-10). Az állás: 1. Ljubljana 4 pont (57-48), 2. FTC 4 (58-56), 3. Valcea 0 (46-51), 4. Zvenyigorod 0 (58-64).

Az I. csoportban: Buducnost (montenegrói)–Larvik (norvég) 18-20 (9-8) .