Brutális magyarverés a vajdasági Zentán

2007. július 27., 10:00 , 341. szám

Brutálisan megvertek egy fiatal szegedi orvost a vajdasági Zentán, ahol a sértett egy könnyűzenei koncerten vett részt. Elmondása szerint azért bántalmazták a bácskai városban, mert magyarul beszélt.

Az eset annál is inkább megdöbbentő, mert ezen a településen a lakosok 90 százaléka magyar, ám a történtek azt jelzik, hogy már itt is rettegnie kell a kisebbségben élő szerbek erőszakosságától annak, aki magyarul beszél.

A minden bizonnyal szerb nemzetiségű elkövetők az állkapcsát törték el a fiatal szakorvosnak. A sérültön sikeres műtétet hajtottak végre a szegedi fogklinika szájsebészei. (delmagyar.hu/fidesz.hu)