Ukrán- és fizikavetélkedő

2012. március 23., 09:00, 584. szám

A napokban zajlott le a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség és a „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány által megrendezett ukrán- és fizikavetélkedő, melynek ezúttal is a Rákóczi-főiskola szolgált bázisául. Az ukránnyelv- és irodalomvetélkedőre 148, míg a fizikaversenyre 117 diák nevezett. Ukrán nyelvből 5–12., fizikából pedig 7–12. évfolyamosok vehettek részt a megmérettetésen.

A megnyitóra a főiskola Esztergom termében került sor, amelyen dr. Orosz Ildikó, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola elnök asszonya mondott beszédet.

Berki Károly, a KMPSZ irodavezetője tájékoztatta a diákokat a verseny menetéről, majd miután mindenki elfoglalta a helyét, kiosztották a főiskolai tanárok által összeállított feladatlapokat. A diákoknak összesen 2 óra állt rendelkezésükre, hogy befejezzék munkájukat.

A 2012. március 10-i fizikavetélkedő eredményei:

7. oszt.: 1. Szakállas Nikoletta – Beregszászi Magyar Gimnázium; 2. Bíró Zoltán – Beregszászi Magyar Gimnázium; 3. Rácz Krisztián – Nagydobronyi Középiskola

8. oszt.: 1. Kovács Péter – Ungvári Drugeth Gimnázium; 2. Kun Laura – Beregszászi Magyar Gimnázium; 3. Balogh Réka – Kaszonyi Középiskola

9. oszt.: 1. Kántor Márk – Beregszászi Magyar Gimnázium; 2. Szilágyi Gábor – Beregszászi Magyar Gimnázium; 3. Szanyi Kálmán – Nagydobronyi Középiskola

10. oszt.: 1. Hidi Erika – Nagydobronyi Középiskola; 2. Borbély Sándor – Vári II. Rákóczi Ferenc Középiskola; 3. Gerzsenyi Krisztina – Kaszonyi Középiskola

11. oszt.: 1. Fejes Ferenc – Nagydobronyi Középiskola; 2. Jánosi György – Kaszonyi Középiskola; 3. Martin Vivien – Kaszonyi Középiskola

Gimnázium 6. és líceum 1. oszt.: 1. Ubrizsi Andrea – Ungvári Drugeth Gimnázium; 2. Ádám Dóra – Ungvári Drugeth Gimnázium; 3. Szanyi András – Nagydobronyi Református Líceum

Gimnázium 7. és líceum 2. oszt.: 1. Nagy Flóra Boglárka – Beregszászi Magyar Gimnázium; 2. Biró Sándor – Nagyberegi Református Líceum; 3. Molnár József – Nagydobronyi Református Líceum

Gimnázium 8. és líceum 3. oszt.: 1. Hadar Dávid – Beregszászi Magyar Gimnázium; 2. Panykó István – Beregszászi Magyar Gimnázium; 3. Mészár Dániel – Nagyberegi Református Líceum

A 2012. március 10-i ukránnyelv- és irodalomvetélkedő eredményei:

5. oszt.: 1. Belovics Alexandra – Beregszászi Magyar Gimnázium; 2. Nagy Antónia – Nagydobronyi Középiskola, Kovács Bianka-Evelin – Nagydobronyi Középiskola, Szanyi Zoltán – Nagydobronyi Középiskola; 3. Martin Dominika – Vári II. Rákóczi Ferenc Középiskola

6. oszt.: 1. Bahus Valentina – Beregszászi Magyar Gimnázium; 2. Doma Enikő – Beregszászi Magyar Gimnázium; 3. Svingola Genovéva – Beregszászi Magyar Gimnázium

7. oszt.: 1. Ciril Arina – Ungvári 10. Sz. Dayka Gábor Középiskola; 2. Lasák György – Ungvári Drugeth Gimnázium; 3. Balog Barbara – Nagydobronyi Középiskola

8. oszt.: 1. Győri Katalin – Csapi 2. Sz. Középiskola; 2. Kun Laura – Beregszászi Magyar Gimnázium; 3. Váradi Szintia – Ungvári Drugeth Gimnázium

9. oszt.: 1. Mereszij Anita – Beregszászi Magyar Gimnázium; 2. Kacsonovszki Nikolett – Beregszászi Magyar Gimnázium; 3. Reho Alexandra – Ungvári Drugeth Gimnázium

10. oszt.: 1. Szolod Éva – Kisgejőci Középiskola; 2. Katona Nikoletta – Nagydobronyi Középiskola; 3. Balogh Eszter – Nagydobronyi Középiskola

11. oszt.: 1. Nyehoroseva Szvetlana – Aknaszlatinai Középiskola; 2. Kabai Viktória – Aknaszlatinai Középiskola; 3. Ámorth Angelika – Nagyszőlősi 3. Sz. Középiskola

Gimnázium 6. és líceum 1. oszt.: 1. Popovics Mária – Nagydobronyi Református Líceum; 2. Nizsalovszki Tímea – Munkácsi Szent István Líceum; 3. Ubrizsi Erika – Ungvári Drugeth Gimnázium

Gimnázium 7. és líceum 2. oszt.: 1. Pál György – Ungvári Drugeth Gimnázium; 2. Zikova Nikoletta – Ungvári Drugeth Gimnázium; 3. Hladonik István – Ungvári Drugeth Gimnázium

Gimnázium 8. és líceum 3. oszt.: 1. Panykó István – Beregszászi Magyar Gimnázium; 2. Deák Dániel – Nagydobronyi Református Líceum; 3. Pajden Róbert – Nagydobronyi Református Líceum.

béres