István, a király Szentendrén

2005. július 1., 10:00 , 233. szám

Az István, a király című rockoperát szombaton mutatják be a szentendrei Templomdombon fiatal művészek előadásában, a bevételt jótékonysági célra fordítják - mondta a szervező, a Szentendrei Római Katolikus Egyházközség káplánja csütörtökön az MTI-nek. Szörényi Levente és Bródy János legendás darabja bemutatásának előkészületei hónapok óta zajlanak - mondta Szűcs Balázs, hozzátéve, hogy a jelmezeket, a színpadi ácsmunkát jórész önkéntes alapon, ingyen végezték el a jelentkező szakemberek. A rockoperát hatvan tagú tánckar, húsz szólista viszi színre. István szerepét Kalmár Gergely, Koppányét Koppány György játssza, a darabot Szakács Áron rendezte. Az előadás bevételét a kárpátaljai magyarok megsegítésére fordítják - mondta az egyházközség káplánja.