Péter-Pál-napi ünnep Balazséron

2006. július 7., 10:00 , 286. szám

Jeles nap köszöntött június 29-én Balazsér görög katolikus egyházközségének híveire: a hagyományos Péter-Pál-napi búcsú ünneplése keretében került sor a fiatalok elsőáldozására, a templom egy új ikonnal gazdagodott, s felszentelték az új padokat is.

Az ünnepi szent liturgiát Egressy Miklós makkosjánosi, Margitics Jaroszláv és Margitics Volodimir beregszászi, Hrabár Tamás kovászói és Gajdos Attila tiszaújlaki parochusok celebrálták. Az evangéliumi olvasmány ezúttal Szent Máté könyvéből hangzott fel, majd Gajdos Attila mondott szentbeszédet. Ezt követően a fiatalok elsőként részesültek Krisztus testében és vérében az elsőáldozás során, végül átvették az egyházközség által készített oklevelet. Egressy atya ezután megszentelte az új padokat, melyek az egyházközség híveinek és a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának adományából készültek el. Az ünnepség körmenettel, miroválással folytatódott, majd vecsernyével zárult.

F. Zs.