Salánki hagyományőrző délután

2007. március 2., 09:00 , 320. szám

Hagyományteremtő szándékkal került megrendezésre farsang farkán (húshagyó kedden) az a rendezvény, amelyet a hagyományőrzésnek szenteltünk. A nap alaphangulatát vendégeink: a nagypaládi hagyományőrzők és a citerazenekar teremtették meg, majd iskolánk hagyományőrző szakköre ismertette falunk múltjának és jelenének főbb eseményeit. Volt fonó, népdalcsokor, néptánc, farsangi szokások, népmese és furulyaszó. A salánki középiskola több osztálya is aktívan közreműködött a műsorban.

Köztudott, hogy a farsangi mulatozáshoz hozzátartozik a lakoma is. Sokan ebben jeleskedtek, elhozták a nagymamáik receptjei alapján készített hagyományos finomságokat: tepertős pogácsát, hólabdát, málépogácsát, csőrögét, farsangi fánkot, hájas kiflit, de volt bőven pattogatott kukorica és alma is. A rendezvény vidám táncházzal fejeződött be.

Salánki tudósítónk