A BL-elődöntő küszöbén a Fradi

Kézilabda

2013. február 22., 02:00 , 632. szám

Szenzációs bravúrgyőzelemmel folytatta szereplését a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában, miután hazai pályán 30-26-ra legyőzte az eddig szintén hibátlan Krim Ljubljanát.

A két csapat eddig nem veszített pontot, és egy újabb győzelem nagy lépés lett volna az elődöntőbe jutás felé. A hazaiak dolgát nehezítette, hogy Zácsik mellett most már az egy hete súlyos térdsérülést szenvedett Penára sem számíthattak. Így aztán a vendégek tulajdonképpen az egész meccsen külön őrzőt állítottak a gólveszélyes Tomorira.

Bátran kezdett a dabasi arénában a vendéggárda, rendre vezetett, de sikerült mindig egyenlíteni. Így ment ez 5-6-ig, aztán negyedóra elteltével már 9-6-ra vezetett a Krim. Innen sikerült felzárkózni, ám 15-12-re újból megugrott az időt is kérő Ljubljana, majd a szünet előtti záró másfél perc a hazaiaké volt.

A második félidőt remekül, 4-1-es sorozattal kezdte a Ferencváros, majd felrobbant a csarnok az örömtől. Ettől kezdve a Krim „futott az eredmény után”, és 20-20-nál érte utol a riválist.

Szucsánszki kihagyott büntetője nem hatott negatívan csapata teljesítményére, 24-22-nél már a Ljubljana kényszerült időt kérni. Ettől nem tört meg a hazaiak lendülete, sőt, elhúztak 26-23-ra. Kettős emberelőnyben még nagyobb lett a különbség (28-23). A kiegészülő szlovén csapat a hajrában megkezdte a felzárkózást, ráadásul Szarkát kiállították, de Vérten fontos pillanatban módosította 29-26-ra az állást. A végjátékban Dajka betalált, a Krim pedig két hétméterest is rontott, így eldőlt a meccs.

Női kézilabda, Bajnokok Ligája, középdöntő, II. csoport, 3. forduló: Ferencváros–Krim Ljubljana (szlovén) 30-26 (14-15), Oltchim Valcea (román)–Zvezda Zvenyigorod (orosz) 29-25. Az állás: 1. FTC 6 pont, 2. Ljubljana 4, 3. Valcea 2, 4. Zvenyigorod 0.

I. csoport, 3. forduló: Larvik (norvég)–Győri Audi ETO KC 18-24 (10-8).

Férfi BL, 9. forduló, B csoport: THW Kiel (német)–MKB Veszprém 32-21 (17-13). Az állás: 1. Veszprém 16 pont, 2. Kiel 14, 3. Atlético Madrid 10, 4. Celje 6, 5. Constanta 4 (209-255), 6. Sävehof 4 (252-301).

D csoport: Pick Szeged–Dinamo Minszk (fehérorosz) 26-21 (12-5).