A Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesületének üléséről
A Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete (KMNE) fél évvel megalakulása után tisztújító közgyűlést tartott 2013. március 17-én, vasárnap délután Beregszászban, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola épületében.
A résztvevők a Himnusz eléneklése után, az egyesület tagjainak gyermekei által előadott rövid, de annál kedvesebb március 15-i műsort hallgathatták meg, majd az elnökség beszámolt az elmúlt fél év munkájáról, eseményeiről, programjairól. Négy régióban voltak jó hangulatú, tartalmas helyi találkozók, a felvidéki református diakóniai központnak köszönhetően 450 ajándékcsomag szétosztására került sor karácsonykor, beindult a bölcsőhalál megelőzésére szolgáló képzés magyarországi szakemberek bevonásával, megszervezték a I. Kárpátaljai Nagycsaládos Napot. Az egyesület felvételét kérte a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségébe és a Családlánc mozgalomba.
Ezt követően a jövő évi terveket mutatta be Tarpai József aki elmondta, hogy számos családi programot, kirándulást, nagycsaládok számára nyaralási lehetőséget szeretne biztosítani az egyesület. Ennek érdekében több pályázatot is sikerült beadniuk.
A beszámolók elfogadása után Alapszabály-módosításra került sor, ennek legfontosabb eleme a tisztségviselők mandátumának 2 évre való emelése.
A tisztújítás eredményeként Török Dénes vezeti az egyesületet a következő két évben. Megválasztásra került a 13 fősre bővült elnökség (Ungvári járás: Kampó Andrea, Kiss András, Brenzovics - Sepella Zsóka, Munkácsi járás: Tegze Klári, Popovics Pál, Beregszászi járás: Kurmay- Mondics Lívia, Marosi István, Tarpai József, Taracközi Ferenc, Nagyszőlősi járás: Margitics Ildikó, Szilágyi Tímea, Rahói járás: Bíró András), illetve a háromfős ellenőrző bizottság is (Tarpai Zsuzsa, Tegze József, Kurmay Sándor).
Végezetül a KMNE közgyűlése elítélte az ukrán szélsőségesek által az utóbbi napokban elkövetett magyarellenes megmozdulásokat. Aggodalommal és megdöbbenéssel konstatálta, hogy csupán amiatt, mert valaki magyar jelképeket használ vagy anyanyelvén szólal meg szülőföldjén, akár fizikai bántalmazás áldozata is lehet.
KMNE