FTC-döntetlen Diósgyőrben

2013. április 26., 02:00 , 641. szám

A dobogóra pályázó Ferencváros döntetlent játszott a hét közben edzőváltáson átesett Diósgyőr otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában.

A hazaiakat a posztjáról lemondó Szentes Lázárt megbízott vezetőedzőként követő Kovac Zoltán irányította.

A diósgyőriek számára rendkívül rosszul kezdődött a mérkőzés, ugyanis az ötödik percben Gosztonyi Andrást bokatörés miatt le kellett cserélni, két perccel később pedig gólt is kaptak.

A Ferencváros többet birtokolta a labdát, de a DVTK lelkesen és harcos felfogásban futballozott, és ennek eredményeként gyorsan egyenlített. A félidő hajrájában szöglet után, egy védelmi kihagyást kihasználva másodszor is megszerezték a vezetést a vendégek.

A szünet után jobbára az történt a pályán, amit az FTC akart. A fővárosiak lényegesen többet birtokolták a labdát, veszélyesebbek voltak, de mintha túlságos korán elhitték volna, hogy megvan a győzelem.

A Diósgyőr egy cselesen végrehajtott szabadrúgás után egyenlített, és küzdeni akarása miatt nem érdemtelenül szerzett egy pontot.

A forduló meglepetése, hogy a Diósgyőr megverése után újabb nagy győzelmet aratott a Siófok. Az utolsó helyről az előző körben elmozdult klub ezúttal az MTK-t győzte le 2-1-re úgy, hogy a vendég fővárosiak szereztek vezetést, és kihagytak egy 11-est is.

OTP Bank Liga, 24. forduló: Diósgyőri VTK–Ferencváros 2-2 (1-2), Szombathelyi Haladás–DVSC-TEVA 1-0 (0-0), Budapest Honvéd–Kecskeméti TE Phoenix Mecano 0-0, Egri FC–Kaposvári Rákóczi 1-0 (1-0), Videoton FC–MVM Paks 2-0 (1-0), Lombard Pápa Termál FC–Győri ETO FC 1-1 (0-1), FGSZ Siófok–MTK Budapest 2-1, Újpest FC–PMFC-Matias 4-2 (3-1).

Az állás: 1. Győr 52, 2. Videoton 42, 3. MTK 41, 4. Ferencváros 39, 5. DVSC 36, 6. Honvéd 36, 7. Haladás 33, 8. Diósgyőr 32, 9. Paks 32, 10. Újpest 31, 11. Kecskemét 31, 12. Kaposvár 29, 13. Pécs 28, 14. Pápa 24, 15. Siófok 16, 16. Eger 15.