Öt győzelem, egy vereség a Kárpáti mérlege

Kézilabda

2015. március 3., 16:44 , 738. szám

A Brovariban vasárnap véget ért élvonalbeli női kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában nem maradt hibátlan a címvédő Ungvári Kárpáti mérlege.

Valerij Vojnalovics együttese sorrendben 43-20-ra verte a CSZKA Kijev sportiskola csapatát, majd 31-13-ra bizonyult jobbnak a házigazda Brovari ellen, azt követően pedig 30-21-re győzte le a Real Mikoljiv együttesét.
Ezután egy szünnap következett, majd egy szoros csatában kialakult 32-31 arányú győzelem a Szapartak Kijev ellen. A Dnyiprjanka Herszon elleni mérkőzésen már az első félidő sem jól alakult, hiszen az ellenfél 16-12-es előnyre tett szert. Fordulás után a Kárpáti ugyan még felszívta magát, de mindez csak a felzárkózásra volt elegendő. A találkozót végül a Dnyiprjanka nyerte 28-27-re.
A forduló utolsó mérkőzésén a bajnokságba féltávnál bekapcsolódó Zaporizzsja ellen 49-27-re nyertek az ungváriak.
A bajnokságban 16 meccsből szerzett 28 pontjával az Ungvári Kárpáti a második helyen áll a 32 ponttal vezető Halicsanka Lviv mögött.
A következő fordulót előreláthatólag március végén rendezik.