Az optimisták szerint jövőre nőhet a GDP
A kormány 2 százalékos GDP-növekedést és 12 százalékos inflációt jósol 2016-ra – jelentette az Ukrajinszka Pravda a Miniszteri Kabinet augusztus 5-én kelt 558. számú határozatát ismertetve.
Ezek szerint a kormány az események alakulásának két lehetséges forgatókönyvével számol. Az optimista forgatókönyv szerint jövőre a GDP két százalékos növekedésére lehet számítani 12 százalékos infláció mellett. Az események kedvezőtlen alakulása esetén viszont 0,3 százalékos GDP-csökkenéssel és 14,7 százalékos inflációval számolnak Kijevben.
Az idézett dokumentum szerint 2017-ben a miniszteri kabinet 3 százalékos GDP-növekedéssel kalkulál az optimista forgatókönyv alapján, s 1 százalékos bővüléssel a pesszimista forgatókönyv szerint. Az azután következő 2018-as és 2019-es esztendőkre 4, illetve 3 százalékos növekedést vetítenek előre.
A 2017-es esztendőben a kormány 10,3, illetve 8,1 százalékos inflációval számol, majd 2018-ban 3 és 4 százalék, 2019-ben pedig 5,8, illetve 5,2 százalék lehet az inflációs mutató (az optimista, illetve a pesszimista forgatókönyvek szerint).
(pravda.com.ua/Kárpátalja)