Szerbia és Csehország ellen sem sikerült a pontszerzés

Kézilabda

2015. október 14., 08:45 , 770. szám

Az utóbbi hetekben Ungváron edzőtáborozó ukrán női kézilabda-válogatott sikertelenül szerepelt az Eb-selejtező első két mérkőzésén.

A Borisz Pet­rovszkij által vezetett ukrán együttes előbb Szerbiában szenvedett 34-25 arányú vereséget, majd hazai környezetben, az ungvári Junyiszty sportcsarnokban kapott ki 24-20-ra a csehektől. Érdekesség, hogy az ellenfél mindkét találkozón a második játékrészben kerekedett felül. Szerbiában az első játékrész közepén még a vendégek vezettek 6-4-re, de még a szünetben is csak kétgólos volt a szerbek előnye (14-12).

Ungváron még ennél is tovább tartott az ukránok vezetése, hiszen szünetben még 12-8-as hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A csoportban – ahonnan az első két helyen végző gárda jut ki a jövő évi Eb-re – a szerbek és csehek mellett még Olaszország szerepel.

Az ukrán Szuperligában a hét végén az eddig hibátlan Ungvári Kárpáti a Dnyiprjanka Herszont látja vendégül.