Újra itt a műszaki vizsga!
Az ukrán jogszabályoknak az európai normákhoz igazítása céljából a Miniszteri Kabinet úgy határozott, hogy 2019-től ismét bevezeti a személygépkocsik 2011-ben eltörölt kötelező műszaki szemléjét.
A tehergépkocsik esetében ez a rendelkezés már 2015-től, az autóbuszoknál 2017-től életbe lép, a motorkerékpárok esetében pedig 2022-ig várható a bevezetése – jelentette az UNIAN hírügynökség.
Az Infrastrukturális Minisztérium tájékoztatása szerint a rendelkezésről december 9-én döntött a kormány annak a törvénytervezetnek a bemutatása keretében, amelynek célja az európai uniós normákhoz igazítani az ukrajnai jogszabályokat a közúti közlekedés terén.
A dokumentum értelmében 2015-től teszik kötelezővé a tehergépkocsik sebességét óránként 90 kilométerben maximalizáló berendezések beszerelését. Az autóbuszok 100 km/h-s, az iskolabuszok 70 km/h-s sebességkorlátozását 2017-től vezetnék be.
az újdonságok közé tartozik, hogy 2021-től javasolják bevezetni a 3,5 tonna feletti járműveknél a teherfuvarozók licenzálását, 2019-ig pedig kötelezővé tennék a tömegközlekedésben dolgozó járművezetők munka- és pihenőidejének tachográfos ellenőrzését.
A minisztérium tájékoztatása szerint az ukrán jogszabályok összhangba hozásához az európai normákkal 14 EU-s jogi norma átvételére van szükség.
(unian.ua/Kárpátalja)


