A Szpartak ellen javított a Kárpáti

2017. október 25., 08:38 , 876. szám

A Halicsanka Lviv elleni kettős vereséget követően a Szpartak Kijev ellen javított mérlegén az Ungvári Kárpáti az országos női kézilabda-bajnokság élvonalában.

Pedig a fővárosiak elleni első meccs nem úgy indult, hogy győzelem lesz a vége, hiszen a félidőben is 16-13-ra vezető Szpartak még 10 perccel a vége előtt is döntetlenre állt Ungváron. A véghajrá aztán a hazaiaké volt, akik az összességében 10 gólig jutó Jana Hotra, a hatgólos Anna Lezinszka és ötször beköszönő Irina Kompaniec vezérletével végül 32-28-ra nyertek.

A másnapi visszavágón végig a kezében tartotta az irányítást Borisz Petrovszkij csapata. A félidőben 14-10-re vezető Kárpáti 27-22-re nyert.

A többi párharcban is egyformán kettős hazai sikerek születtek: A Halicsanka Lviv 26-20-ra és 31-25-re verte a Real Mikolajivot, míg a Dnyiprjanka Herszon 31-9-re, illetve 27-16-ra győzte le a sereghajtó Ekonomuniverszitet Ternopil gárdáját.

A bajnoki tabellát hibátlan mérleggel vezető Halicsanka 16 pontos, a második-harmadik helyet a Kárpáti és a Dnyiprjanka osztja meg 10-10 ponttal.