Másodszor nyertek a kárpátaljai ifjú informatikusok

2017. november 24., 10:44

Csernyivciben november 15–19. között rendezték meg az ifjú számítástechnikusok XVI. országos versenyét. Összesen 17 csapat mérte össze tudását. A kárpátaljai csapat bázisiskolája a Huszti Bentlakásos Gimnázium volt az oktatási intézmény informatikatanárával, Mikola Dronnal az élen.

A diákok sorozatban négy éve vesznek részt a versenyen, és második alkalommal győztek. A kárpátaljai csapat győzelméhez a husztiakon kívül az ungvári gimnázium és líceum tanulói is hozzájárultak.

(zakarpattya.net.ua/RV)