Természetvédő gyerekcsapat Guton

Olvasói levél

2019. február 28., 14:28 , 944. szám

A Guti Általános Iskola diákjai, a ZöldŐrök színvonalas előadássorozattal lepték meg Gut község lakosait. A lelkes kis ökológiai csapat tagjai a Székely Kapuk – Zöld Kapuk pályázatra készülve több helyen is előadták természetvédelmi műsorukat és állították ki posztereiket. Községünkben egyre aktuálisabb a téma, hisz a nyár folyamán a lakosok útlezárással tiltakoztak az egyre növekvő fakitermelés ellen. A kis környezetvédők műsorukkal a felnőttek figyelmét kívánják felhívni környezetünk épségének, tisztaságának megőrzésére. Együttműködésre szólítják fel a felnőtteket, s arra, hogy ügyeljenek a tisztaságra, a rendezett környezetre, hisz a földünket unokáinktól kaptuk kölcsön, meg kell őriznünk. A lelkes kis csapat folyamatosan besegít falunk tisztán tartásában, valamint a település emlékműveit és azok területét is rendezik. Igazi kis zöld őrök.

Tóth Angéla