3500 kilométeres nászút négykeréken
Az ungvári Mihajlo Karpenko és Julija Honcsar korábban, amikor Szlovéniában az egyik kempingben sátoroztak, felfigyeltek az autós kempingezés romantikájára.
Megtetszett nekik az ötlet, és hazatérve viszonylag olcsón vettek egy 30 éves Volkswagen T3 típusú kisbuszt. Mint mondják, Európában nem találtak volna ennyiért hasonlót, mert ott népszerűek ezek a régi modellek. Az ungvári autószerelők kezdetben kinevették őket, de sikerült a járművet eredeti állapotába hozni és berendezni: ágyat és konyhát alakítottak ki benne, s a hosszú utazáshoz szükséges minden eszközt beleszereltettek. Tavasszal útnak indultak Tetrisnek keresztelt kisbuszukon. Vidám és romantikus utazásukról videót is készítettek.
Misa és Julija nemrég összeházasodott, így augusztusban újra útra keltek a retró guruló házikójukkal. Egyhetes nászútjuk során 3500 kilométer tettek meg Ukrajna-szerte. 11 megyében jártak.
(varosh.com.ua/RV)



