Környezettudatos emlékezés

2020. november 2., 16:37 , 1031. szám

Október 31-én kézművesdélutánnal készültek mindenszentek ünnepére a salánki görögkatolikus hittanosok.

Az 1–7. osztályos gyerekek előbb szokásos heti hittanórájukon vettek részt, melynek témája a nap aktualitásához kötődően mindenszentek ünnepe és a halottak napja teológiai háttere volt. Az egyházközség igyekszik környezettudatosságra inteni híveit az ünnephez kapcsolódó gyertyagyújtás és temetőlátogatás kapcsán, hiszen minden évben temérdek mennyiségű, egyhamar le nem bomló szemét termelődik a koszorúk és mécsesek által, míg az üvegből készült mécsesek java része egy idő után összetört darabjaiban hever a temetőben. Ezért szervezett most második alkalommal olyan kézműves-foglalkozást az egyházközség a hittanosok számára, ahol természetes alapanyagok és díszítőeszközök felhasználásával készítettek koszorút. Az alapként használt szalmakoszorú és a díszítésre szánt tobozok, tujaágak, száraz virágok hamar lebomlanak, így nem fogják hosszú évek múltán is a szemétdombot „gazdagítani”.

Készültek továbbá sodort és mártott technikával gyertyák is, melyeknek maradéka jövőre újra felhasználható, de könnyen le is bomlik, ellentétben az elolvadása után is műanyagszemetet hátrahagyó műanyag vagy törékeny és ezáltal balesetveszélyes üvegmécsesekkel.

A program a Csoóri Sándor Alap támogatásával valósult meg.

Espán Rita