Légtornászok versenyeztek Ungváron

2022. november 7., 14:32

November 5-én Ungváron, a Junyiszty sportkomplexusban rendezték meg a Magic air Championship összukrán légtornászbajnokságot.

A bajnokságon 135 versenyző indult Lemberg, Poltava, Csernyivci, Ivano-Frankivszk, Hmelnickij, Ternopil, Szumi, Harkov, Kijev, Kárpátalja megyékből és a lengyel Gdynia városból. A programban egyéni és csoportos fellépések szerepeltek légi vásznakon (tissue), léggyűrűn, függőágyon (hammock) és egyéb légtorna eszközökön. A versenyen szólószámokat és két duett előadást is bemutattak. A résztvevők 3‒35 éves korúak voltak.

A nyertesek oklevelet, érmet, kupát és ajándékokat kaptak a szponzoroktól. A verseny főbírója Angelina Uszmanova, az esztétikai és művészi gimnasztika sportmestere, Ukrajna bajnoka és az esztétikai gimnasztika világbajnokság döntőse volt.