Kilencszer több a házasság, mint a válás 2023-ban

2023. május 21., 17:32

Az idei első negyedévben 41 113 házasságot regisztráltak Ukrajnában. Az Igazságügyi Minisztérium jelentése szerint csaknem kilencszer kevesebb volt a válás – írja az Élet (Життя), az Ukrajinszka Pravda életmódmagazinja.

A regisztrált házasságok számát tekintve Dnyipropetrovszk megye áll az élen, ahol több mint 4 110 pár esküdött örök hűséget.

Rekordszámú házasságot regisztráltak a következő régiókban is:

‒ Kijevben 4086 pár kötött házasságot;

‒ Odessza megyében 3226 új családot alapítottak;

‒ Kijev megyében 2475 pár kötött házasságot;

‒ Vinnicja megyében 2401 új család alakult;

‒ Harkiv megye – 2283.

„Ugyanakkor csaknem kilencszer kevesebbszer váltak az ukránok: ebben az időszakban 4 810 válást regisztráltak” – jegyzi meg az igazságügyi tárca.

Április folyamán 14 548 házasságkötésről és 1 700 házasság felbontásáról készült anyakönyvi bejegyzés. Ugyanakkor az ideiglenesen megszállt területek adatai nem teljesek.

„Ez ismét csak azt bizonyítja, hogy az élet nem áll meg, a háború és a nehézségek ellenére is folytatódik. Hiszen a szerelem az, ami erősebbé tesz bennünket!” – hangsúlyozza az Igazságügyi Minisztérium.

(life.pravda.com.ua/Kárpátalja)