Gólgazdag mérkőzésen kapott ki a Sahtar

2024. augusztus 28., 11:12 , 1225. szám

A 4. fordulóban immáron második vereségét szenvedte el az országos élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a címvédő Sahtar Donyeck.

A Bajnokok Ligája főtáblájára készülő narancssárga-feketék Olekszandrijába látogattak, és szűk félóra elteltével Sabanov és Kriszkiv góljaival már 2-0-ra is vezettek a házigazdákkal szemben.

A bajnokságot két győzelemmel kezdő Olekszandrija nem adta fel, és Filipov, illetve Kaljuzsnij találataival még a szünet előtt egalizálták az eredményt. A fordulást követően a mesterhármasával a meccs hősének számító Olekszandr Filipov a 48., majd az 57. percben is betalált, így csapata már 4-2-re vezetett. A Sahtar a 95. percben Pedrinho révén még kozmetikázott az eredményen (4-3), de a három pont Olekszandrijában maradt.

Eredmények: Olekszandrija–Sahtar Donyeck 4-3, Polisszja Zsitomir–Obolony Kijev 4-0, Ruh Lviv–Zorja Luhanszk 3-0, Krivbasz–Inhulec Petrove 1-1. A többi mérkőzést lapzártánk után rendezték.

A tabellát az Olekszandrija vezeti 9 ponttal az egyformán 7 pontos Polisszja és Krivbasz előtt.