Drágult a cékla
Az ukrajnai gazdák jelentősen emelték az étkezési cékla árát a tavalyihoz képest. Ennek ellenére a zöldség ára változatlanul rohamosan növekszik. A magángazdaságok a kereskedelmi minőségű cékla készleteinek csökkenéséről számolnak be, miközben a nagykereskedők és a kiskereskedelmi láncok érdeklődése nem csökken a termék iránt – jelentette a dengi.ua az EastFruit nyomán.
Mint írták, múlt hét végén a legtöbb termelő nem volt hajlandó 17–22 hr/kg-nál (0,22–0,33 USD/kg) olcsóbban értékesíteni a céklát, ami körülbelül 10%-kal múlja felül az egy héttel korábban regisztrált árat.
A hírek szerint a drágulás hátterében elsősorban az állt, hogy hiány alakult ki céklából a piacon. A nagykereskedők egyre nehezebben találnak minőségi terméket a szükséges mennyiségben, így a kereslet meghaladja a kínálatot, és lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy emeljék az eladási árakat.
Ma az étkezési cékla ára Ukrajnában átlagosan 51%-kal magasabb, mint az előző év azonos időszakában. A legtöbb termelő ugyanakkor további áremelést tervez.
(hk/dengi.ua)