Csapásmérő drónokkal támadták Poltavát az oroszok
Az orosz hadsereg polgári létesítményekre, lakóépületekre, valamint olaj- és gázipari vállalatok adminisztratív épületeire mért csapást Poltava megyében – jelentette az Ukrajinszka Pravda az Ukrán Fegyveres Erők Vezérkarára hivatkozva március 28-ára virradó éjszaka.
Tájékoztatásuk szerint az oroszok Shahed drónokkal intéztek összpontosított támadást a város ellen. Céltudatosan támadták a polgári infrastruktúrát, a lakóépületeket – jelezték.
Robbanások hallatszottak Odesszában is az éjszaka – jelentette a tsn.ua Hennagyij Truhanovra, a város polgármesterére hivatkozva. A robbanások előtt a régióban megszólaltak a légiriadót jelző szirénák a közeledő orosz drónok miatt.
Az RBK – Ukrajina összefoglalója szerint ugyancsak légiriadó volt az éjszaka Kijevben és az ország legtöbb megyéjében.
(pravda.com.ua/tsn.ua/rbc.ua/Kárpátalja)