„Jobban boldogul kettő, mint egy…” – házaspárok hétvégéje a Vadvölgy panzióban
Olvasói levél
Március utolsó hetében a Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete (KMNE) szervezésében házaspáros hétvégére került sor Viharoson, az egyesület panziójában.
15 pár érkezett meg péntek este a helyszínre, ahol vacsora után Ábrány Krisztián görögkatolikus pap és mentálhigiénés szakember vezetésével beszélgettünk, ismerkedtünk. Ezt követően szabad program keretében fürdőzés, biliárdozás és kellemes beszélgetések zajlottak.
A szombati reggeli után előadásra gyűltünk össze, ahol Krisztián atya felhívta a figyelmünket arra, hogy legyünk hálásak azért, amink van, nehogy a hiányzó és elérhetetlen dolgok hajszolása elvegye az örömünket. Kihangsúlyozta a kommunikáció fontosságát. Megtudhattuk, hogy a gyermeki én sok konfliktus okozója lehet, és fontos, hogy ha vitára kerül sor, akkor mindig tartsuk szem előtt, hogy kivel is vitatkozunk, és ne feküdjünk le haraggal. Előadását követően közös sétára indultunk, megcsodáltuk a gyönyörű tájat, majd kellemesen elfáradva jólesett elfogyasztani a finom ebédet. Délután – kisebb pihenés után – ismét előadásra került sor, este vacsora után kiértékeltük a hétvégét, majd fürdés, szauna, filmvetítés következett.
Vasárnap reggeli után közös liturgiára gyűltünk össze, azt követően ebéd után mindenki elköszönt egymástól, és hazaindultunk.
Hálásan köszönjük az egyesületnek és támogatóinknak, hogy részt vehettünk ezen a csodás hétvégén. Krisztián atyának pedig hálásak vagyunk az építő előadásokért és beszélgetésekért. A program Magyarország Kormányának támogatásával valósult meg.
Balázs Erika
résztvevő