Ungvár közvetlen vasúti összeköttetést kapott Pozsonnyal, Budapesttel és Béccsel
Ungváron átadták az Ungvár–Csap európai szabványú vasútvonal szakaszát. Ennek köszönhetően a megyei központ Ukrajna első városává vált, amely közvetlen vasúti kapcsolatban áll Pozsonnyal, Kassa városával, Budapesttel és Bécs városával – közölte az Elnöki Hivatal sajtószolgálata.
Az eseményen részt vett Volodimir Zelenszkij elnök is, aki hangsúlyozta az ilyen logisztikai projektek fontosságát.
„Nagyon fontos, hogy a háború ellenére, minden kihívás közepette ilyen összekötő projekteket valósítunk meg. Először az elektromos hálózathoz csatlakoztunk, ami egy nagyon komoly energetikai projekt volt. Ma pedig egy ilyen logisztikai projekttel kapcsolódunk össze” – mondta az elnök.
A tervek szerint később a vonalat Lembergig hosszabbítják. Az első vonatok szeptember 12-én indulnak.
(VV/ko.net.ua)



