Drogdílert fogtak el Munkácson

2026. január 9., 17:54

A Munkácsi Rendőrkapitányság bűnügyi nyomozói megszakítottak egy drogkereskedelmi csatornát, és őrizetbe vették annak működtetésében érintett személyt. A gyanúsított egy 34 éves munkácsi férfi, aki ellen korábban már indult büntetőeljárás kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények miatt. A férfi az illegális metamfetamin nevű drog kereskedelmét folytatta.

Az operatív információk szerint a drogot a férfi „kézről kézre” adta át, kizárólag ellenőrzött, megbízható ügyfeleinek.

A díler lakóhelyén a rendőrség házkutatást tartott. A helyszínen előkerült a kereskedelemre előkészített csomagolt drog: összesen két tucat csomagot foglaltak le bizonyítékként.

A gyanúsítottat a Ukrajna Büntetőeljárási törvénykönyvének 208. cikke alapján őrizetbe vették, és előzetes letartóztatásba helyezték.

A drogdílert 6–10 év börtönbüntetés és vagyonelkobzás fenyegeti.

A hírt a megyei rendőrség kommunikációs osztálya tette közzé.

(VV/ko.net.ua)