Kárpátalján fokozzák a kátyúmentesítési munkálatokat

2026. március 6., 09:27

Az időjárási körülmények javulásával az Infrastruktúra-helyreállítási és Fejlesztési Szolgálat fokozza a kátyúmentesítési munkálatokat a megye útjain.

Hideg aszfaltbeton keverékkel végeznek javításokat az állami és stratégiai jelentőségű utakon: Kijev–Csap és Ungvári elkerülő – Ungvári határátkelő.

Jelenleg három brigád dolgozik. Március 5-től további két speciális felszerelésű egységet vonnak be. Emellett a jövő héttől aszfaltbeton-telepek beindítását tervezik a melegkeveréses munkákhoz, közte a nagy méretű területekhez, ami lehetővé teszi a burkolatfelújítás ütemének felgyorsítását és minőségének javítását.

A gépjárművezetőket arra kérik, hogy legyenek óvatosak azokon a helyeken, ahol munkálatok folynak, és kövessék az ideiglenes közlekedési táblákat.

(0312.ua/RV)