Elfogták a bucsai kettős robbantás feltételezett elkövetőjét

2026. március 23., 14:43

A Kijev megyei Bucsában a rendőrség őrizetbe vette annak a reggeli kettős robbantásnak a gyanúsítottját, amelyben megsérült a rendvédelmi szervek két munkatársa – jelentette az Ukrajinszka Pravda március 23-án, hétfőn.

„Az SZBU és a Nemzeti Rendőrség munkatársai »forró nyomon« őrizetbe vették a terrortámadás elkövetőjét. Kiderült, hogy egy 21 éves helyi lakos volt. Az előzetes információk szerint az orosz titkosszolgálatok szervezték be az interneten keresztül” – közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).

Ruszlan Kravcsenko főügyész tájékoztatása szerint reggel 5:34-kor érkezett a bejelentés a robbanásról. A nyomozás megállapította, hogy a házi gyártmányú robbanószerkezetet egy lakóépület közelében helyezték el. Miután a szakszolgálatok és a rendvédelmi szervek a helyszínre érkeztek, az elsődleges nyomozati cselekmények közben következett be a második robbanás, körülbelül 7:35-kor.

Az első robbanószerkezetet a pad alá helyezték el egy többszintes épület közelében. A detonáció betörte az ablakokat, megrongálta a homlokzatot és a gázvezetéket. A tüzet sikerült elkerülni.

Az előzetes információk szerint a második szerkezet a közelben volt elhelyezve, azt távirányítással hozták működésbe.

A rendvédelmi szervek egy 22 éves ukrán állampolgárt vettek őrizetbe. A nyomozás a bűncselekményben érintett további személyekről is rendelkezik információkkal. Folyamatban vannak az azonosításukat és őrizetbe vételüket célzó intézkedések.

(pravda.com.ua/Kárpátalja)