A reggeli csúcsforgalom idején ért halálos dróntámadás egy autóbuszt Nyikopoljban

2026. április 7., 20:02

Április 7-én, kedden reggel az orosz hadsereg drónnal mért csapást egy autóbuszra a Dnyipropetrovszk megyei Nyikopoljban. A támadást csúcsforgalom idején hajtották végre, amikor az emberek a munkahelyeikre tartottak – jelentette az RBK – Ukrajina Mikola Lukasukra, a Dnyipropetrovszk Megyei Tanács elnökére és a Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatára (DSZNSZ) hivatkozva.

Lukasuk Telegram-csatornáján számolt be arról, hogy az FPV-drónnal végrehajtott támadásban két nő és egy férfi életét vesztette, tizenketten pedig megsérültek.

A DSZNSZ tájékoztatása szerint a drón egy civileket szállító menetrendszerinti autóbuszt talált el a reggeli csúcsforgalom idején.

A helyszínre érkező katasztrófaelhárítóknak és mentősöknek legalább hét embert sikerült kiszabadítani a járműből és megmenteni.

A későbbi jelentések már négy áldozatot és 16 sérültet említettek.

(rbc.ua/Kárpátalja)