Hegyi mentők segítettek egy Brovariból érkezett turistán
A hegyimentő szolgálat 2024. május 12-én 00:35-kor kapott riasztást, hogy a Petrosz térségében egy Brovariból származó 24 éves turista eltévedt.
A férfi Kőrösmezőről indult, azonban a csúcs megközelítése közben sűrű köd, heves eső és erős szél miatt letért az útvonalról. A bajba jutott túrázóról egy ismerőse értesítette a mentőszolgálatot.
A nehéz időjárási és kommunikációs körülmények ellenére a hegyi mentőegység munkatársai 04:57-kor elérték a turistát, aki egy kápolnában húzta meg magát a csúcson a vihar elől.
A férfit száraz ruhával látták el, felmelegítették, majd biztonságosan lekísérték a völgybe, Tiszaborkútra.
(VV/ko.net.ua)



