Egy férfi kómáig bántalmazta falubelijét

2026. május 20., 08:27

Keddre virradó éjjel a 102-es vonalra orvosoktól érkezett bejelentés egy 51 éves técsői járási lakos kórházi kezeléséről. A férfi kómában volt.

A mentőt a sérülthöz hívó társaság szerint állítólag elesett italozás közben és akkor ütötte meg magát. Az eset Tiszafejéregyház (Bila Cerkva) faluban történt.

A rendőrség operatív nyomozócsoportja a helyszínre vonult. Gyorsan megcáfolták a balesettel kapcsolatos verziót, és megállapították a férfi sérülésének valós körülményeit. Mint kiderült, egy lakoma közben konfliktus alakult ki a ház 37 éves tulajdonosa és a sérült között. A szóbeli vita hamarosan verekedésbe torkollott. Egy fiatalabb ivótársa többször megütötte a falubelijét az arcán, a fején és a testén. Ennek következtében az áldozat súlyos fejsérülést és többszörös arccsonttörést szenvedett. Jelenleg intenzív osztályon van, eszméletlen állapotban.

A bűnügyi rendőrség munkatársai őrizetbe vették a gyanúsítottat. A nyomozók szándékos súlyos testi sértésnek minősítették a tettét. A gyanúsított 5–8 év börtönbüntetésre számíthat a bűncselekményért.

(pmg.ua/RV)