A túlárazott autóalkatrészekről
„Amerikai autót rendeltem egy cégtől. Az autó meg is érkezett a céghez javításra, a javítás költségét előzetesen 4-5 ezer dollárra becsülték. Mostanáig majd 9 ezer dollárt fizettem már nekik csupán az alkatrészekért, és még nincs vége a kiadásoknak. Utóbb megtudtam, hogy az alkatrészeket alaposan túlárazva vették, de számlát nem adtak. Van rá lehetőség, hogy visszakapjam a pénzt az alkatrészekért, átvegyem az autót, hogy aztán magam javítassam ki az autószerelőkkel? A javításra előzetesen nem kötöttünk szerződést a céggel. Tehetek feljelentést a rendőrségen csalásért?”
– A megalapozott válaszhoz ismerni kellene a céggel kötött szerződést. Bár úgy tűnik, a cég eljárása sérti a szolgáltatások nyújtásával kapcsolatos jogszabályi előírásokat, bizonyítani ezt nem egyszerű – különösen, ha a javításra nem kötöttek szerződést, számlák pedig nincsenek.

Megpróbálhat megegyezni a céggel a gépkocsi átvételéről javítás nélkül, aztán egymaga is találhat szakembereket a munkához. Az elmúlt évek gyakorlatából kiindulva valószínű, hogy a már kifizetett összeget aligha kapja vissza; jó esetben meglesznek az alkatrészek a javításhoz.
Feljelentést tenni a rendőrségen lehet, de nem érdemes, rendszerint elutasítják az eljárás megindítását az ilyen szerződéses ügyekben; különösen, mivel jó esetben a nem megfelelő szolgáltatás nyújtását lehet bizonyítani, a csalást aligha.
hk


