Jelölt Beregszász és a Beregszászi járás magyarsága

2006. január 20., 09:00 , 262. szám

Január 17-én, kedden tartotta jelölőgyűlését Beregszászban a "KMKSZ" Ukrajnai Magyar Párt városi és járási szervezete.

Orosz Géza a polgármesterjelölt Beregszászban

A KMKSZ javaslatát a városi helyhatósági választásokon indítandó jelöltek személyét illetően Horkay Sámuel, a szövetség beregszászi városi alapszervezetének elnöke, a "KMKSZ" UMP városi szervezetének vezetője terjesztette elő. Eldőlt, hogy a kárpátaljai magyarság érdekvédelmének biztosítására létrehozott magyar párt színeiben a következő jelöltek indulhatnak a március 26-án tartandó választásokon: 1. dr. Orosz Ildikó, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola elnöke, a KMPSZ elnöke, 2. Horkay Sámuel, a KMKSZ Beregszászi Alapszervezetének elnöke, a beregszászi református egyház presbitere, főiskolai óraadó tanár, 3. Riskó Márta gimnáziumi tanár, 4. Tóth Géza alapszervezeti alelnök, a beregszászi gáztöltő állomás vezetője, 5. Bárdos István tanár, a beregszászi római katolikus egyházközség gondnoka, cserkészparancsnok. 6. dr. Kertész Árpád orvos, 7. Bocskor László közgazdász, 8. Darcsi Karolina főiskolai adjunktus, 9. Pál Erzsébet nyugdíjas műszerész, 10. Pancsira Gábor hegesztő, 11. Nagy Adalbert esztergályos, 12. Gácsi István szerelő, 13. Gácsi Zoltán esztergályos, 14. Fábián Márta főiskolai tanár, 15. Tóth László színművész, 16. Nagy Sándor kertész, 17. Mihovics Katalin fodrász, 18. Szajenkó Lívia ápolónő, 19. Kiss Judit egészségügyi dolgozó, 20. Barna György vállalatvezető, 21. File Klára iskolaigazgató, 22. Fring Erzsébet iskolaigazgató-helyettes, az ardói református egyházközség kántora, 23. Mandzák Magdolna, az ardói református egyházközség nőszövetségének elnökségi tagja.

Ugyancsak döntött a "KMKSZ" UMP arról, hogy a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség saját polgármester-jelöltet indít Beregszászban Orosz Géza személyében, aki a gyűlés résztvevőihez szólva elmondta: fő célja, hogy Beregszász olyan város legyen, ahol a település minden polgára szívesen él, s ahol minden lakos számára megfelelő munka- és életfeltételeket igyekszik biztosítani a leendő városvezetés.

65 jelöltet indít a "KMKSZ" UMP a Beregszászi járásban

Ugyanezen a napon tartotta gyűlését Beregszászban a "KMKSZ" UMP beregszászi járási szervezete, amely a KMKSZ Beregszászi Középszintű Szervezete választmányának ajánlása alapján, amelyet Bakancsos László, a középszintű szervezet elnöke terjesztett elő, 65 fő jelöléséről döntött a beregszászi járási tanácsi választásokra, valamint úgy határoztak, Lőrincz Lajost delegálják pártképviselőként a territoriális választási bizottságba. Végül jóváhagyta a testület a pártszervezet programját is.

A "KMKSZ" UMP képviselőjelöltjei a Beregszászi Járási Tanácsba: 1. dr. Brenzovics László (Zápszony), 2. Bakancsos László (Tiszacsoma), 3. Csizmár Béla (Nagybakta), 4. Bálint András (Nagybereg), 5. Vass Ottó (Kígyós), 6. Berki Károly (Mezővári), 7. Ködöböcz Ferenc (Csonkapapi), 8. Kocsis Lívia (Macsola), 9. Balogh Zoltán (Badaló), 10. Iljasevics Viktor (Nagymuzsaly), 11. Juhász Katalin (Beregdéda), 12. Szántó Edit (Bátyú), 13. Riskó György (Bátyú), 14. Nagy Anikó (Asztély), 15. Cséke Ilona (Sárosoroszi), 16. Balla Attila (Mezőkaszony), 17. Váradi Natália (Mezőkaszony), 18. dr. Jakab Lajos (Badaló), 19. Czapp József (Csetfalva), 20. Tóth Ferenc (Beregújfalu), 21. Sipos Ida (Nagybereg), 22. Buzási István (Borzsova), 23. Tari András (Bótrágy), 24. Szanyi János (Nagybakos), 25. Sin Béla (Makkosjánosi), 26. Takács Mária (Gát), 27. Heé Roland (Beregújfalu), 28. Rácz János (Tiszacsoma), 29. Komári Ibolya (Kisbégány), 30. Gerzánics Ilona (Zápszony), 31. Fodor Éva (Nagybakta), 32. Hidi Olga (Harangláb), 33. Sin József (Gut), 34. Pető Róbert (Nagymuzsaly), 35. Szviscsu László (Kovászó), 36. Izsák Tibor (Mezővári), 37. Kádár Szilvia (Halábor), 38. Mező Margit (Nagybégány), 39. Popovics Katalin (Mezőgecse), 40. Lénárt Rozália (Rafajnaújfalu), 41. Roják Vince (Beregsom), 42. Molnár László (Bene), 43. Szabó Imre (Nagymuzsaly), 44. Biró Katalin (Badaló), 45. Tóth Irén (Hetyen), 46. Csatári Zsolt (Zápszony), 47. Kovács Imre (Nagybégány), 48. Gorondi Ilona (Borzsova), 49. Simon Zoltán (Beregdéda), 50. Siró Szabolcs (Macsola), 51. Buda Árpád (Sárosoroszi), 52. Vidnyánszky József (Nagymuzsaly), 53. Lőrinc Ágota (Gát), 54. Pataki Gábor (Mezőkaszony), 55. Nagy Erzsébet (Csetfalva), 56. Pocsai Miklós (Makkosjánosi), 57. Sütő Gábor (Csonkapapi), 58. Bajusz Erzsébet (Bátyú), 59. Tóth Jenő (Mezőkaszony), 60. Papp Gábor (Mezővári), 61. Balogh Attila (Gut). 62. Hidi Katalin (Harangláb), 63. Hires Zoltán (Beregdéda), 64. Kocsis Lujza (Macsola), 65. Nagy István (Asztély).

H. K.