Jótékonyság az idősek javára

Farsangi bál Munkácson

2003. február 28., 01:00 , 111. szám

Első alkalommal rendezett jótékonysági farsangi bált a munkácsi római katolikus egyházközség a II. Rákóczi Ferenc Magyar Középiskola tornatermében február 22-én, szombaton.

Az egybegyűlt kicsiket és nagyokat Pogány István munkácsi plébános üdvözölte, hangsúlyozva, az ilyen rendezvények nemcsak az ismerkedés jó alkalmai, hanem jótékonysággal társulva az összefogás követendő példái is.

Az esemény első fele a gyerekek szórakoztatását szolgálta, akik számára ügyességi vetélkedőt és jelmezversenyt rendeztek a programszervezők. A bál nyitótáncaként klasszikus keringőt adtak elő a fiatalok, majd kezdetét vette az idősebbek tánc­mulat­sága.

A bál folyamán sor került tombolajátékra (a nyereménytárgyakat az egyházközség tagjai ajánlották fel), továbbá kiárusításra, amelyen a helyi hittanos gyerekek által készített mutatós fasangi álarcokra lehetett szert tenni. Az akcióból befolyt pénzt a Munkácson működő Idősek Szent Erzsébet Napközijének ajánlották fel a szervezők.

-lia-