Felvételt hirdet a Péterfalvai Református Líceum

2024. március 4., 09:27 , 1199. szám

A Péterfalvai Református Líceum felvételt hirdet a következő, 2024–2025-ös tanévre. Jelentkezhet minden diák, aki 2024 júniusáig befejezi az általános iskola 4., 5., 6., 7., 8. vagy 9. osztályát. Az alsóbb évfolyamok számára, 7. osztályig a környező településekről adott útvonalakon való beutazásról gondoskodik a líceum, 8. osztálytól kezdve a végzősökig az intézmény minden diák számára kollégiumot és teljes ellátást biztosít. Végzőseink elsöprő többsége tovább folytatja tanulmányait, elsősorban kárpátaljai és magyarországi felsőfokú intézményekben.

Amit diákjaink számára biztosítunk:

 • színvonalas oktatás
 • modern kollégium
 • családias hangulat és baráti közösség
 • lelki élet, istentiszteletek, bibliaórák
 • művészeti képzés
 • kézművesszakkörök
 • állandó sportolási lehetőség
 • kárpátaljai és külföldi kirándulások
 • tanulmányutak, cserediák programok

A felvételire való jelentkezés határideje: 2024. április 12., 12.00 óra. A felvételi vizsgára a jelentkezőknek 2024. április 13-án, szombaton, fél 8-ig kell megérkezniük. A 8., 9. és 10. osztályba jelentkezők számára magyar nyelvből és irodalomból, valamint matematikából és bibliaismeretből áll a felvételi. Az 5., 6. és 7. osztályba jelentkező diákok számára – a szóbeli ismerkedés mellett – magyar nyelvű tollbamondásból és matematikából áll a felmérő. A Péterfalvai Református Líceum 2024. február 17-én 10 órai kezdettel nyílt napot szervezett. Ezen a napon az érdeklődő szülők és diákjelöltek részletes betekintést nyerhettek iskolánk életébe, mindennapi eseményekbe, hétvégi programokba, külföldi és belföldi utazásainkba. Bemutattuk számukra az intézmény bázisát, kollégiumát, és bővebb tájékoztatást nyújtottunk a felvételi vizsgával kapcsolatban is. A líceumban az idei tanévben is az 5–11. osztályokban folyik az oktatás. A felvételi vizsga napjáig benyújtandó dokumentumok:

 • lelkészi ajánlólevél
 • a születési bizonyítvány vagy személyi igazolvány, valamint az identifikációs kód másolata
 • az elmúlt 3 év versenyei során szerzett dobogós oklevelek másolata
 • jelentkezési lap

Az érdeklődők bővebb információt kaphatnak a felvételi követelményeiről (felvételi témakörök és feladatok) az intézmény közösségi oldalán, amely a lenti linken elérhető.

Az intézmény elérhetőségei:

90 354 Péterfalva, Kossuth u. 1/a

E-mail: prlgimi95@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/peterfalvaireformatusliceum

A Péterfalvai Református Líceum szeretettel várja a felvételizni vágyókat!

„A bölcsességnek kezdete az Úrnak félelme; és a Szentnek ismerete az eszesség.” (Példabeszédek 9,10).