Megalakult a bakosi nyugdíjasklub

Olvasói levél

2008. március 14., 09:00 , 374. szám

Megtettük az első lépéseket, hogy kis községünk továbbra is megőrizze összetartó erejét. Ez már az első összejövetelünkön is bebizonyosodott, hisz volt közöttünk 86 évestől az "ifjú" nyugdíjasig minden korosztály.

A körülöttünk lévő községek mindig irigykedve mondják: "Nektek könnyű, ti összetartók vagytok." Nos, ez így igaz. Mindegy, milyen esemény zajlik kis falunkban - mindenki szívesen vesz részt akár egyházi, társadalmi vagy sportrendezvények szervezésében.

Első összejövetelünket a helyi kávézóban tartottuk, de nagyon szeretnénk idővel saját klubhelyiséget, hisz azzal is büszkélkedhetünk, hogy már a kezdetektől rendelkezünk saját zenekarral Szanyi Sándor vezetésével.

Az est régi és új dalok felidézésével telt, de a tánc sem maradt el: egyaránt ropta idősebb és ifjabb nyugdíjas.

A továbbiakban szeretnénk kapcsolatot teremteni más községek nyugdíjasklubjaival, ápolni a régi hagyományokat.

A szervezők