A románok sem tudták megállítani az MKB-t

Kézilabda

2013. február 15., 02:00 , 631. szám

Nyolc forduló után továbbra is hibátlan a Veszprém férfi kézilabda-csapata a Bajnokok Ligájában, miután hazai pályán nagyon simán, tíz góllal legyőzte a román Constantát.

Nem volt mitől tartaniuk a veszprémieknek, hiszen októberben idegenben is könnyedén, tíz góllal nyertek a román csapat ellen. Ennek ellenére gyengén kezdtek a hazaiak, csak a 7. percben lőtték első góljukat, addigra a Constanta már kétszer is eredményes volt. Szép lassan aztán bemelegedett az MKB, és a 12. percben átvette a vezetést (5-4).

A folytatásban sem volt gond, a 20. percben 11-5-re vezettek a hazaiak.

A fordulást követően a Veszprém 4-0-s rohammal nyitott, és gyorsan kialakult a két csapat között a tízgólos különbség. A hátralévő időben a házigazdáknál már mindenki lehetőséget kapott.

A Veszprém vasárnap a címvédő THW Kiel otthonában lép pályára, majd február 23-án fogadja a tavalyi ezüstérmes spanyol Atlético Madridot. A két találkozón elegendő egy pontot begyűjteni, hogy csoportelső legyen a Veszprém, amely ebben az esetben a nyolcad-, valamint továbbjutás esetén a negyeddöntőben is hazai pályán játszhatja a visszavágót.

Férfi BL, B csoport, 8. forduló: MKB Veszprém–Constanta (román) 31-21 (14-11).

Az állás: 1. Veszprém 16 pont/8 mérkőzés, 2. Kiel 12/8, 3. Madrid 6/7, 4. Celje 4/7 (168-189), 5. Constanta 4/8 (190-231), 6. Sävehof 4/8 (227-269).

D csoport, 8. forduló: Schaffhausen (svájci)–Pick Szeged 36-29 (21-14).