A Honvéd Újpesten szerezte meg első pontját

2013. augusztus 16., 02:00 , 657. szám

Az Újpest 1-1-es döntetlent játszott a vendég Honvéddal a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A hazai pályán április óta nyeretlen Újpest lendületes akciókkal kezdett az előző négy tétmérkőzését elvesztő Honvéd ellen és mezőnyfölénye a 21. percben érett góllá, amikor Simon kiugrott középen, és a kapust elfektetve a hálóba passzolt.

Szünet után hamar egyenlítettek a vendégek: Antón buktatta Vécseit a büntetőterületen belül, Vernes pedig a kapu közepébe lőtte a 11-est. A hátralévő időben kiegyenlített játék zajlott a pályán, és az eredmény már nem változott.

A Ferencváros 2-1-re győzött a címvédő Győr vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójának szombat esti rangadóján. Az első félidőben nagy küzdelmet és kevés helyzetet láthattak a nézők, a legnagyobb izgalmat az okozta, hogy a játékvezető a 37. percben kiállította a játéktéren belül reklamáló Ricardo Monizt, a Ferencváros vezetőedzőjét. A szünet után az első negyedórában mindkét oldalon egy-egy gól született: a hazaiak Varga góljával szereztek vezetést, erre Holman reagált egy fordulásból, 16 méterről leadott lövéssel. A hajrá előtt egy ütközés következtében elvesztette az eszméletét a győriek kapusa, Sasa Stevanovic, és mentővel szállították el. Ezt követően a Ferencváros nagy erőket mozgósított a győztes gól megszerzéséért, a hazaiakat előbb a kapufa még megmentette a góltól, de a 88. percben Jenner remek távoli lövése már utat talált a kapuba.

OTP Bank Liga, 3. forduló: Újpest FC–Budapest Honvéd 1-1 (1-0), Győri ETO FC–Ferencváros 1-2 (0-0), MTK Budapest–Haladás 0-1 (0-1), KTE-Phoenix Mecano–Mezőkövesd-Zsóry 2-6 (1-4), Lombard Pápa–Kaposvári Rákóczi 1-0 (1-0), MVM Paks–Puskás Akadémia FC 4-1 (1-0), Debreceni VSC-Teva–Diósgyőri VTK 4-0 (2-0), Videoton–Pécsi MFC 5-1 (3-1).

Az állás: 1. Debreceni VSC-Teva 9, 2. Videoton FC 9, 3. MVM Paks 9, 4. Lombard Pápa FC 7, 5. Ferencváros 6, 6. Kecskeméti TE 6, 7. MTK Budapest 4, 8. Újpest FC 4, 9. Haladás 4, 10. Mezőkövesd 3, 11. Győri ETO FC 2, 12. Diósgyőri VTK 2, 13. Budapest Honvéd 1, 14. Puskás Akadémia FC 1, 15. Pécsi MFC 0, 16. Kaposvári Rákóczi 0.