Drámanap Beregszászban
A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán tartott drámapedagógiai foglalkozást november 18-án Kovács Éva és Kiss Tibor a főiskola hallgatóinak.
A fóti Németh Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola drámapedagógusai korábban is jártak már a főiskolán, hiszen az idei Kölcsey-pedagógusakadémián ők (is) foglalkoztak az érdeklődőkkel. Ennek sikerén felbuzdulva hívta meg őket most a főiskola Pedagógia- és Pszichológiatanszéke az intézménybe.
Kovács Éva interaktív foglalkozása során nemrég megjelent, Az élet tükre című könyvéből merített. A részt vevő diákok különböző helyzetekben, szituációkban próbálhatták ki magukat egy adott történethez kapcsolva, azt továbbfűzve. Volt alkalmuk egyéni és csapatmunkára, improvizálásra, különböző szituációkba, érzelmekbe való beleélésre is, hisz, ahogy azt a drámapedagógus is elmondta foglalkozása kezdetén, „a dráma azért van, hogy gondolatokat ébresszen”.
„Oktatni ma már könnyű, hiszen ott az internet, a jól felszerelt könyvtárak. Mindent megtanul az ember, a diák, csak azt nem, hogy hogy kell az emberekkel bánni, embereket nevelni. Az élet tükre című könyvemben 16 történet van, amelyek mindegyike több értéket sorakoztat fel. Ezekhez pedig játékleírás is tartozik, ami segít feldolgozni a történeteket, segít a kollégáknak nevelni” – mondta el a drámapedagógus.
A hét további részében a drámapedagógusok Ungváron, Váriban, Bátyúban és Gáton tartottak hasonló foglalkozásokat.
Espán Margaréta