Ötvenöt elsős a Nagyszőlősi Perényi Zsigmond Középiskolában

2015. szeptember 2., 10:11 , 764. szám

A Nagyszőlősi Perényi Zsigmond Középiskola udvarán ezen a szeptember 1-jén csak a tanévnyitó ünnepségre egybesereglett tanárok, szülők, diákok tömege jelezte, hogy elérkeztünk a meteorológiai ősz első napjához. A természet ugyanis nem akart tudomást venni a legmelegebb évszak elmúlásáról, s a kellemesen meleg idő nagyon is a nyarat idézte…

Az ünnepséget Nyibilevics Mónika igazgatóhelyettes nyitotta meg, köszöntve a megjelenteket, köztük Bocskai István nagyszőlősi polgármestert, Kudron Zoltánt, a KMKSZ Nagyszőlősi Alapszervezetének elnökét, Jevgenyija Pidljubkát, a Nagyszőlősi Járási Állami Közigazgatási Hivatal munkatársát, Milován Sándor megyei tanácsi képviselőt, az iskola egyik megalapítóját, Magyar Gergely atyát, a helybeli római katolikus plébánost, valamint Molnár Lóránd tiszteletest, a református egyházközség lelkipásztorát, s üdvözölte az iskola immár nyugdíjas, volt tanárait. Ezt követően az egybegyűltek egyperces néma főhajtással emlékeztek meg a terrorellenes hadműveletben életüket vesztett áldozatokról, majd elhangzottak a himnuszok.

Ezután Homoki Gabriella iskolaigazgató lépett a mikrofonhoz. Örömének adott hangot, hogy idén ötvenöt elsős lépte át a tanintézet küszöbét, s ennek kapcsán kifejtette: végre elindultunk egy úton a fényesebb jövő felé. Az iskola legkisebb nebulóiról szólva pedig kijelentette, hogy előttük most megnyílik egy szép, új világ, s szüleik életében is új korszak kezdődik. Az utóbbiakhoz fordulva megköszönte nekik, hogy gyermekeiket a Perényi Zsigmond Középiskolába íratták, s bíznak benne, hogy a pedagógusok itt szép, okos, tudással felvértezett felnőtteket nevelnek a családok szeme fényéből, akik szívükben viszik majd tovább magyarságunkat, kultúránkat. A tanintézet vezetője kitért rá, hogy globalizálódó korunkban, amikor bárki világpolgárrá válhat, még fontosabb tudatosítani a felnövekvő nemzedék tagjaiban: nemzeted, hazád csak egy van. Ezt segíti elő, ha gyermekeinket magyar iskolába adjuk, ahol olyan nevelést kapnak, hogy ha később bárhová kerülnek a nagyvilágban, mindenütt megőrzik magyarságtudatukat…

Az igazgatónő ünnepi beszédét követően a felső osztályosok verses összeállítással búcsúztak el a nyári vakációtól, majd színre léptek az elsősök, akik rövid versekkel köszöntötték az iskolát. Nyibilevics Mónika üdvözölte az iskola új tanárait, tolmácsolva a tantestület kívánságát, hogy otthonra találjanak itt. A 9. és a 11. osztályos diákok a tanintézet parkjában megkoszorúzták Bartók Béla, illetve báró Perényi Zsigmond szobrát. Felcsendült az első csengő, s a megnyitó záróakkordjaként a zászlóvivők levonultak az ünnepség színhelyéről.

Lajos Mihály