Bölöni: Ha a többség Fidesz-párti, annak megvan az előélete, magyarázata

2018. április 4., 08:52 , 898. szám

Jobboldali politikai meggyőződését hangoztatta a Krónika erdélyi magyar napilap hétvégi számában közölt interjúban Bölöni László egykori világhírű labdarúgó, a belga Royal Antwerp FC jelenlegi szakvezetője.

Az erdélyi származású sportvezető elmondta: román, magyar és francia állampolgársággal rendelkezik, és eddig a francia és a román választásokon vett részt, de most a magyarországi parlamenti választáson is leadja a voksát. Elmondta: a francia politikai helyzetet ismeri a legjobban, a romániai politikát bonyolultnak és zavarosnak tartja, a magyarországi közéleti térkép számára sokkal áttekinthetőbb és egyértelműbb.

Bölöni László megjegyezte: ballábas labdarúgó volt, a politikában azonban a jobboldallal rokonszenvez. „Azt vallom, hogy a választó nem naiv, égből pottyantott figura: családja van, gyermekei, tapasztalatokkal és elvekkel rendelkezik. Érez és mérlegel, és ha a többség Fidesz-párti, annak megvan az előélete, magyarázata” – jelentette ki az erdélyi magyarok többségének a jobboldali nézeteire utalva.

Elmondta: a magyar állampolgárság határon túli kiterjesztéséről tartott 2004. december 5-i népszavazást követően közel két éven át románul válaszolt bármelyik magyarországi újságíró első két kérdésére: „Ha elutasítottatok, akkor tessék, itt vagyok nektek románként” – magyarázta akkori magatartását. Értetlenségének adott hangot amiatt, hogy a jelenlegi kampányban is ott van az, aki egykor az elutasításra buzdított, és „továbbra is másoknak nyitna kaput, nem pedig a magyaroknak”.

„Nem szégyellek arra buzdítani mindenkit, hogy akinek jogában áll, április 8-án menjen el választani” – jelentette ki Bölöni László.

A labdarúgó szakember szerint Európában ma nem tudnak beszélni a bevándorlásról, ha pedig megpróbálják, akkor vagy hazudnak, vagy durvák és szalonképtelenek, ez pedig senkinek nem jó. Szerinte azért nincs a migrációra megoldása senkinek, mert senki sem tudja, milyen léptékű a jelenség, és mikor lesz vége.

Úgy vélte: Európa ki tudna egy „üzleti tervet” dolgozni, ha tízmillió emberről kellene gondoskodni, de senki nem mond számokat, „és ettől válik aljassá az egész”. Bölöni szerint a nagyon ritka konkrét válaszok egyike – a maga vitatottságával együtt – a magyar megoldás, a kerítésépítés volt. Kijelentette: ezt pozitív provokációnak tartja, mert arra kényszeríti Európát, hogy foglalkozzon a helyzettel.

(MTI/Kárpátalja)