Visszatér normális munkarendjéhez a parlament
David Arahamija, a Nép Szolgája frakcióvezetője a parlamentben bejegyzett indítványával kezdeményezte, hogy a Legfelső Tanács május 18-tól folytassa munkáját a korábban meghatározott naptári tervnek megfelelően. Az indítvány megjelent a parlament hivatalos weboldalán – jelentette a korrespondent.net.
Arahamija javasolja hatályon kívül helyezni annak a parlamenti határozatnak az első pontját, amely a törvényhozás munkarendjét volt hivatott szabályozni a karantén idejére. Indítványa javasolja, hogy május 18-tól folytassák a munkát a III. ülésszak eredeti munkatervének megfelelően.
A korrespondent.net emlékeztet, hogy Dmitro Razumkov házelnök kedden összehívta a parlament rendkívüli ülését, miután ellenzéki képviselőknek sikerült összegyűjteniük 156 aláírást a javaslat támogatására. A rendkívüli ülésre május 7-én, kijevi idő szerint 14 órától kerül sor. A portál felidézi, hogy április 24-én az ukrán parlament mindjárt két rendkívüli ülést is tartott, amelyek napirendjén 11 kérdés szerepelt.
(korrespondent.net/Kárpátalja)


