Badalóban is hangos az iskola: beindult a Határtalanul nyári iskola program

2022. július 13., 14:04 , 1117. szám

A Badalói Gvadányi József Gimnáziumban is kezdetét vette az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő Határtalanul nyári iskola program. A három héten keresztül megvalósuló projektről Veres Csilla igazgatót kérdeztük.

„A Határtalanul nyári iskola program az alsó tagozatos gyerekek számára egy élményekben gazdag időszakot jelent, amely magában foglalja a kreatív, játékos oktatási módszereket és a tanulást kiszélesítő érdekes témákat is. A megszervezett foglalkozások középpontjában az 1–4. osztályos tanulók tudásának elmélyítése, a közösségi szellem erősítése áll, és a távoktatás okozta hiányosságokat szeretnénk pótolni. A nyári iskolaprogramot a Beregszászi kistérségben működő bármelyik intézmény megszervezheti. A csoportok száma és a gyerekek létszáma iskolánként változó, mindenki maga döntheti el, hogy hány csoportot szeretne indítani. A projekt időtartama iskolánként változik, nálunk, Badalóban 3 hétig tart, július 4–22. között. Intézményünkben 1 csoport indult 25 gyerekkel, amelyhez 4 alsó osztályos és 2 napközis tanárt biztosítottunk. A program megvalósításához a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség (KMPSZ) nyújtott támogatást, így lehetővé vált, hogy a gyerekek minden délben meleg ebédet is kaphassanak. A tanárok minden héten kreatív, játékos oktatási módszereket, készségfejlesztő feladatokat, témákat készítenek a gyerekek számára. A gyerekek aktivitása is nagy. Szívesen vesznek részt a különböző feladatok megoldásában, a sportversenyek, tornagyakorlatok kihívásaival bátran néznek szembe, illetve a következő napok, hetek új kalandjait is izgatottan várják, amelyekkel meg kell majd birkózniuk” – foglalta össze a programot az igazgató.

D. P.