Sajtóhír: Megöltek egy képviselőt Dnyipropetrovszk megyében

2025. március 28., 15:26

Fején lőtt sebbel holtan találtak egy férfit az út szélén a Dnyipropetrovszk megyei Kamjanszkei járásban – jelentette a korrespondent.net március 28-án, pénteken a nemzeti rendőrségre hivatkozva.

„Az incidensről ma, 8 óra 20 perc körül értesítették a rendőrség ügyeletét. Egy személygépkocsi vezetője közölte, hogy emberi testre bukkant az út szélén” – áll a jelentésben.

A holttest előzetes vizsgálata során lőtt sebet találtak a fején. A rendőrség szándékos emberölés ügyében indított büntetőeljárást.

Időközben a Szuszpilne forrásaira hivatkozva arról számolt be, hogy az áldozat Olekszandr Plahotnyik, a Haza párt tagja, volt alpolgármester.

„Úgy gondoljuk, hogy bérgyilkosságról van szó, mindannyian meg vagyunk döbbenve, tájékoztatást készítünk elő ennek kapcsán” – mondta újságíróknak Volodimir Fedorov, a Haza megyei szervezete információs és elemző osztályának vezetője.

(korrespondent.net/Kárpátalja)