Az ELTE Meteorológiai Tanszéke vezetőjének és adjunktusának szakmai előadása a Rákóczi-főiskolán
Április 4-én a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán izgalmas és szakmailag értékes előadásokra került sor az Erasmus+ mobilitási program keretében. A földrajz és turizmus szakos hallgatók két neves szakember előadását hallgathatták meg, amelyek a kültéri és beltéri levegőminőség, illetve Budapest látványosságainak témakörét járták körül.
Az Erasmus+ program az Európai Unió egyik legjelentősebb oktatási és mobilitási kezdeményezése, amely lehetőséget biztosít hallgatóknak, oktatóknak és kutatóknak nemzetközi tapasztalatszerzésre és -cserére. A program célja, hogy elősegítse az európai felsőoktatási intézmények közötti együttműködést, támogassa a tudományos kutatásokat, valamint hozzájáruljon a hallgatók szakmai és személyes fejlődéséhez. A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola is aktívan részt vesz az Erasmus+ programban, amelynek keretében rendszeresen fogad vendégoktatókat és biztosít nemzetközi tanulmányi lehetőségeket hallgatói számára. Április 4-én is ennek a programnak köszönhetően tartottak szakmai előadást az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Meteorológiai Tanszékének munkatársai a főiskola hallgatóinak.
Az esemény első előadója dr. habil. Mészáros Róbert, az ELTE Meteorológiai Tanszékének vezetője volt, aki a Kültéri és beltéri levegőminőség témájáról beszélt. Elmondta, a légszennyezés világszerte komoly környezeti problémát jelent, különösen Európa számos nagyvárosában, ahol a szennyező anyagok koncentrációja gyakran magas. Emellett részletesen ismertette, hogy milyen tényezők befolyásolják a levegő tisztaságát, és milyen hatással van ez az emberi egészségre. A hallgatók betekintést nyerhettek a levegőszennyezés forrásaiba, a városi és a vidéki környezet közötti különbségekbe, valamint abba, hogy milyen technológiai megoldások segíthetnek a levegő minőségének javításában.
Dr. Leelőssy Ádám, az ELTE
Meteorológiai Tanszékének adjunktusa Budapest turisztikai látványosságai című előadásában ismertette, hogy a magyar főváros milyen látványosságokkal és különleges turisztikai kínálattal vonzza a látogatókat különböző időszakokban. Rávilágított Budapest sajátos vonásaira, amelyek megkülönböztetik más európai nagyvárosoktól. Előadásában végigvezette a hallgatóságot a főváros különböző korszakain, a római kortól kezdve egészen napjainkig, ismertetve a város kulturális és építészeti örökségét.
A hallgatók mindkét előadást nagy érdeklődéssel fogadták.
KV