Az előrejelzések szerint 13 éve nem volt olyan alacsony a búzatermés Ukrajnában, mint amilyen az idén várható

2025. április 24., 18:19

Ukrajnában az idei búzatermés várhatóan 17,9 millió tonna lesz. Ez 13 éves mélypont, és 23%-kal kevesebb, mint egy évvel korábban – jelentette a korrespondent.net április 24-én Karen Brownt, a Reuters elemzőjét idézve, aki az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) előrejelzésére hivatkozott.

A terméshozamok csökkenésének oka a föld rendkívüli szárazsága a vetési időszakban és a termelés alacsony jövedelmezősége, ami a vetésterületek csökkenéséhez vezetett.

Az Ukrán Hidrometeorológiai Központ szerint Odessza, Herszon, Dnyipropetrovszk és Harkiv megyék egyes részein a produktív nedvességtartalékok történelmileg alacsonyak voltak a kora tavaszi időszakot tekintve.

Az előrejelzések szerint Ukrajna búzaexportja 2025–26-ban a rekordmennyiség kevesebb mint fele lesz.

A korrespondent.net emlékeztet, az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) szerint Ukrajnában 2025-ben az ötévi átlagnál alacsonyabb lesz a búzatermés.

(korrespondent.net/Kárpátalja)