A washingtoni magyar közösség is csatlakozott az Összetartozásunk Tüze kezdeményezéshez

2025. június 11., 12:00 , 1265. szám

A washingtoni magyar közösség is csatlakozott a nemzeti összetartozás napja alkalmából tartott hagyományos tűzgyújtáshoz az amerikai fővárosban működő Kossuth Házban múlt szerdán.

A helyi idő szerint esti órákban tartott eseményen helyi magyar szervezetek több képviselőjének és magyarországi vendégek jelenlétében meggyújtották az összetartozásunk tüzének lángját, és Mayer Judit református lelkész mondott áldást.

Végh Sándor, a Kossuth Alapítvány elnöke hangsúlyozta, hogy a nemzeti összetartozásnak szentelt nap különösen fontos a diaszpórában élők számára, akik megélik, hogy Magyarország 1920-as szétszakítottsága az emléknappal „összetartozásba fordult át”. „A diaszpórában az összetartozásunkat a magyar közösségekben éljük meg” – fogalmazott a közösségi vezető.

A washingtoni Kossuth Házban tartott eseményen a budapesti Mathias Corvinus Collegium Vezetőképző Akadémiájának hallgatói is jelen voltak, akik a diaszpóraközösség életéről hallgattak meg tájékoztatást magyar közösségi vezetőktől.

A megemlékezésen helyi magyar zenészek közreműködésével előadták a Kossuth-díjas zeneszerző, Szarka Tamás Kézfogás című dalát is. Szarka Tamás üzenetben köszöntötte a Washingtonban és környékén élő magyar közösség tagjait.

(MTI/kulhonimagyarok.hu/Kárpátalja)