Pásztor Bálint: A vajdasági magyarok nem lehetnek a magyarországi választások vesztesei

2026. május 6., 11:53 , 1311. szám

Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke kijelentette, hogy a vajdasági magyarok nem mondanak le szövetségeseikről, és a Fidesz továbbra is stratégiai partnerük.

„Ez évtizedek óta így van, és teljes mértékben elégedettek voltunk az együttműködéssel Orbán Viktorral és kormányával – nemcsak vajdasági magyarként, hanem Szerbia állampolgáraiként is” – mondta a Vajdasági RTV Pravi ugao című műsorában.

Hozzátette, hogy az elmúlt 15–16 évben sok pozitív eredmény született Orbán Viktor, Aleksandar Vučić és Pásztor István közreműködésével. […]

A magyarországi választások kapcsán kijelentette: nem engedi meg, hogy a VMSZ tagjaira „vadásszanak” a közéletben.

„Nem lehetünk a magyarországi választások vesztesei, mert azok Magyarországon zajlottak, mi pedig egy Szerbiában bejegyzett párt vagyunk” – fogalmazott.

Hozzátette, hogy a VMSZ nyíltan támogatta a Fideszt, és erre buzdította a magyarországi szavazati joggal rendelkező vajdasági magyarokat is, akiknek mintegy 90 százaléka ezt a tanácsot követte.

Elmondta, hogy Orbán Viktor választási veresége után felajánlotta lemondását a párt vezető testületeinek, ezzel üzenve a vajdasági magyar politikai élet szereplőinek, azonban egyhangú döntés született arról, hogy marad a párt élén.

A leendő magyar miniszterelnökkel, Magyar Péterrel folytatott megbeszéléséről elmondta: nyílt és őszinte volt, időnként éles hangvételű, ami a kampány után érthető.

Pásztor szerint a jövőbeli együttműködés alakulása még kérdéses, de úgy véli, lehetséges az együttműködés az új magyar kormánnyal is, ami egyaránt érdeke a vajdasági magyaroknak és Magyarországnak is.

Hangsúlyozta: a VMSZ több mint három évtizede működik, és továbbra sem lát olyan politikai erőt a vajdasági magyar közösségen belül, amely veszélyeztetné a párt vezető szerepét.

 (vajma.info/Kárpátalja)