Irpenyben megmentették a férfit, aki kizuhant a nyolcadik emeletről

2026. május 21., 15:28

A férfi az egyik lakóépület nyolcadik szintjéről kizuhanva a hozzáépített üzlet tetejére esett, a katasztrófaelhárítók leemelték és átadták az orvosoknak – jelentette az Ukrajinszka Pravda a Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálata (DSZNSZ) Kijev Megyei Főosztályára hivatkozva május 21-én, csütörtökön.

Az incidens reggel történt az Unyiverszitetszjka utcában.

Mint írják, a férfi az épület nyolcadik emeleti ablakából zuhant ki.

„A helyszínre érkezve a katasztrófaelhárítók megállapították, hogy egy 41 éves férfi tartózkodik az üzlet tetején, aki eszméleténél van, és sürgősségi ellátásra szorul” – jelentette a DSZNSZ.

A sértettet hordágyra fektették, leemelték a tetőről és átadták az orvosoknak.

„A férfit, akinél előzetesen medencecsonttörést, jobb végtag nyílt törését és zárt koponyasérülést diagnosztizáltak, kórházba szállították. Az eset okait és körülményeit a bűnüldöző szervek vizsgálják” – zárta közleményét a DSZNSZ.

(pravda.com.ua/Kárpátalja)