Sebespisztráng-ivadékokat engedtek a kárpátaljai Sipit-patakba

2026. május 27., 12:50

Az Állami Erdészeti Felügyelőség egy halvédelmi járőrrel közösen telepített sebespisztráng-ivadékokat a Sipit-patakba az ungvári járási Turjamező (Turja Poljan) településen.

A Sipit a Turja folyó egyik mellékpatakja. A speciális halgazdaságokban nevelt sebespisztráng-ivadékokat a hegyi patakba telepítették.

Ahogy az ökológusok megjegyzik, a telepítésnek hozzá kell járulnia a sebes pisztráng populáció helyreállításához és a kárpátaljai hegyi víztározók biológiai sokféleségének fenntartásához.

A munkát a vízi bioforrások mesterséges szaporítására vonatkozó jóváhagyott eljárásnak megfelelően és a közös környezetvédelmi intézkedések keretében végezték.

(Facebook/RV)